Trawokulki Naturalna Pasza dla Koni Podziel się

  • 45.00 zł
  • data publikacji: 04/10/2017
    • Polska

Czym są trawokulki?
Trawokulki to wyjątkowo apetyczny granulat z trawy (nie siana), bezpośrednio po ścięciu suszonej gorącym powietrzem. Dzięki temu zachowuje wszystkie wartości odżywcze i nie jest narażony na rozwój grzybów i pleśni. Produkt wytwarzany jest z mieszanki 50 gatunków traw i ziół pochodzącej z terenów objętych programem ochrony przyrody Natura 2000. Każda partia podlega stałej kontroli Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, co pozwala na utrzymanie najwyższej jakości produktu. Trawokulki nie obciążają układu pokarmowego konia i stanowi najlepsze dla roślinożerców źródło wolno uwalnianej energii i nie powodują nadpobudliwości u koni.

Dla kogo są trawokulki?
Trawokulki zalecane są jako uzupełnienie diety każdego konia. Pomagają dostarczyć niezbędnego do prawidłowego działania przewodu pokarmowego włókna oraz najłatwiej przyswajalnej formy białka. Szczególnie polecane są dla koni z tendencją do szybkiego pochłaniania paszy treściwej jako spowalniacz jedzenie oraz dla koni narażonych na Zespół Wrzodów Żołądka. Można podawać je zarówno na sucho jak i na mokro. W obu formach spowalniają spożywanie treściwej i regulują procesy trawienne. Są doskonałym sposobem na przemycanie niejadkom różnego rodzaju leków czy suplementów. Dzięki możliwości podawania na mokro są szczególnie polecane koniom starszy, które miewają trudności z żuciem siana czy paszy treściwej. Trawokulki stanowią również doskonałe rozwiązanie dla koni z problemami oddechowymi, podawane na mokro nie pylą, dzięki czemu nie powodują podrażnienia układu oddechowego, przy czym pomagają dostarczyć niezbędnej ilości białka i włókna, których niedobory często występują u koni karmionych moczonym sianem zadawanym z siatki.

Jak stosować trawokulki?
W przypadku stosowania trawokulek jako dodatek do paszy treściwej zalecana dawka wynosi od 1 do 2kg dziennie. Jako alternatywa dla siana do 1,5kg na każde 100kg masy ciała zwierzęcia.

Opakowanie 20kg

Produkt przeszedł kontrolę weterynaryjną.
Parametry:
Białko 10%
Włókno 30%
Popiół surowy 6%
Wilgotność 12%

Odbiór osobisty:
-wielkopolska Tomice (koło Stęszewa)lub Poznań (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)
-zachodniopomorskie Stepnica (koło Goleniowa).

Kontakt:
Email: m.zak@boguslawie.pl
Kom 606 879 435
Fb: https://www.facebook.com/naturalnepaszedlakoni/
www.boguslawie.pl

Powiązane ogłoszenia

Przydatne informacje

  • Unikaj oszustw kupując lokalnie lub płacąc za pośrednictwem sprawdzonych systemów płatności.
  • Nigdy nie płać przez Western Union, Moneygram lub inne anonimowe usługi płatnicze
  • Nie kupuj ani nie sprzedawaj poza swoim krajem. Nie akceptuj czeków spoza Twojego kraju
  • Ta witryna nigdy nie jest zaangażowana w jakąkolwiek transakcję i nie zajmuje się płatnościami, wysyłką, transakcjami gwarancyjnymi, świadczeniem usług escrow lub oferowaniem "ochrony nabywcy" lub "certyfikacji sprzedawcy". Jeżeli ktoś będzie twierdził, że tak jest, może to oznaczać próbę oszóstwa. W takiej sytuacji skontaktuj się z obsługą serwisu ogloszenia.luckyhorse.pl .